O nás

Krátka história Aimé

Spoločnosť Aimé sa špecializuje na výrobu a predaj kozmetiky už viac ako 30 rokov. Firma vznikla v Nórsku, pôvodne sa zaoberala dovozom a predajom kozmetického tovaru z USA, neskôr začala vlastná výroba.

Začiatkom výroby vlastných kozmetických produktov začala Aime rásť, počas niekoľkých málo rokov sme prekročili hranice Dánska, Švédska a Fínska, Českej Republiky, Slovenska a Nemecka. Z malej nórskej rodinnej firmy sa stala nadnárodná spoločnosť, ktorá dnes dodáva pravidelné zásielky zákazníkom vo veľkej časti Európy.

Naše motto

Naším hlavným motom je a vždy bolo primárne zdravie zákazníka. Naše produkty sú preto vyrábané nielen podľa GMP štandardu, máme ale aj celý rad ďalších opatrení a zásad, ktorými sa pri vývoji a výrobe kozmetiky riadime. Okrem toho najdôležitejšieho, čím je to, že naša kozmetika by mala byť nielen efektívna a prospievať zákazníkovmu zdraviu aj pri mnohoročnom používaní rovnakého produktu, je našou zásadou aj to, že všetky aktívne ingrediencie musia byť v našej kozmetike obsiahnuté v optimálnych, efektívnych množstvách. Každá nová várka nakúpených ingrediencií je zdokumentovaná, pri ingredienciách vlastnej výroby – ako napr. rastlinných extraktov potom uplatňujeme ďalšie pravidlá týkajúce sa zachovania účinných látok, tak aby mali naše kozmetické výrobky čo najlepší účinok na pleť zákazníka. Voda určená na výrobu našej kozmetiky je starostlivo filtrovaná tak, aby spĺňala rovnaké kritériá ako voda na výrobu liekov.

Odkiaľ prichádza môj balíček?

Aimé sa počas posledných rokov rozrástla zo stredne veľkej nórskej firmy na pomerne známu európsku firmu. Bolo pre nás teda prirodzené presťahovať sídlo firmy do srdca Európy, do Českej republiky, kde je Váš tovar zabalený a odkiaľ je Vám posielaný. Je to tiež jeden z dôvodov, prečo sme schopní udržiavať nižšie ceny, než na ktoré sú zákazníci obvykle zvyknutí u kozmetiky podobnej kvality.

Čím môžete ako zákazník prispieť k tomu, aby mala naša kozmetika čo najväčší účinok na Vašu pleť?

Pokožka je najväčším orgánom Vášho tela a odráža jeho celkové zdravie. Dôležitými bodmi v boji pre krajšiu, mladistvejšiu pokožku sú popri používaní kvalitných kozmetických prípravkov aj ďalšie faktory ako životný štýl a dedičnosť. Životný štýl je popri dennej starostlivosti o pokožku oblastí, kde aj malé krôčiky môžu veľmi pomôcť.

Zamysleli ste sa napríklad už niekedy nad tým, že nedostatočné pitie vody (tekutín) môže spomaliť odvod odpadových látok z tela, čo má negatívny vplyv na vašu pokožku? Máme pre vás pripravených pár základných kontrolných bodov – odškrtnite si tie, s ktorými ste spokojní a ak máte chuť, porozmýšľajte, čo by sa dalo podniknúť jednoduchého s tými, ktorých s dobrým svedomím odškrtnúť zatiaľ nejdú.

  1. Dostatočný príjem tekutín. Čistá voda obsahuje 0 kalórií a tečie nám z kohútikov takmer zadarmo. Pijete dosť tekutín? Z hľadiska pleti a celkového zdravia tela odporúčame piť čistú vodu. Množstvo je individuálnou záležitosťou, zistite vašu približnú dennú dávku a snažte sa ju dodržiavať.
  2. Čerstvá zelenina a ovocie. Sú dôležitými zdrojmi vitamínov, minerálov, vlákniny a ďalších dôležitých látok, ktoré telo a pokožka potrebuje na optimálnu obnovu. Strava bohatá na vlákninu zoptimalizuje pohyb čriev a postará sa o dokonalejšie a rýchlejšie vyprázdňovanie. Bohatý príjem týchto potravín sa pozitívne premietne aj na Vašej pokožke!
  3. Dostatočný spánok. Nie je nám daný všetkým, môžeme sa o to vždy ale snažiť. Nájdite si tú svoju pravidelnú hodinu, kedy odložíte všetku prácu a začnete sa venovať sami sebe. Kúpeľ či sprcha, potom hrnček bylinného čaju a 20 minút s príjemnou knižkou v posteli pred zaspaním Vám prinesie pohodu a upokojenie, tak aby ste ľahšie zaspali.
  4. Pohyb na vzduchu. Skúste to, nórske ľudové povedanie nám radí, že neexistuje zlé počasie, iba zlé oblečenie. Nemusíme ale viesť veci do krajnosti, využite pekné počasie, alebo aspoň to, že neprší a prejdite sa. Ak máte v blízkosti les, alebo park, pokúste sa stráviť aspoň niekoľko minút denne prechádzkou – príroda má na nás upokojujúci účinok a okysličený vzduch prinesie aj na Vašu tvár zdravšiu farbu. Pekne si pretiahnete telo a okysličená krv a pohyb prospejú aj Vašej pokožke!
  5. Primerané slnenie. Slnečné lúče naša pokožka využíva na vytváranie vitamínu D, ktorý je pre telo veľmi dôležitý pre vytvorenie dobrej nálady a napr. aj v boji proti osteoporóze. Zároveň so pobytom na slniečku v pokožke tvoria voľné radikály, ktoré sú jedným z hlavných dôvodov jej starnutia. Prílišné slnenie, kedy dochádza k začervenaniu pokožky neodporúčame preto nikomu. Nájdite si tú Vašu správnu mieru, kedy dostanete zdravú farbu, Vaša pokožka by ale nikdy nemala vystavením slniečku začervenať, vyhnete sa tak jej predčasnému starnutiu! 6. Používajte kvalitnú kozmetiku. Buďte pri výbere uvedomelí. Krém by mal obsahovať čo najviac prírodných ingrediencií.
  6. Používejte kvalitní kosmetiku. Buďte při výběru uvědomělí. Krém by měl obsahovat co nejvíce přírodních ingrediencí.
  7. Posledný bod je pre fajčiarov. Nemusíme si nič hovoriť, prestať fajčiť je ťažké a fajčením dávame pokožke na kabát. Pokiaľ prestať nechcete, aspoň dobre pri fajčení vetrajte, tak aby ste nevdychovali sekundárny dym, ktorý už cez filter nejde. Môžete tiež skúsiť fajčiť menej - akékoľvek obmedzenie vdychovania dymu Vám aj Vašej pokožke pomôže. Ak sa prestať fajčiť rozhodnete, alebo fajčenie obmedzíte, založte si pokladničku, kam ušetrené peniaze za cigarety usilovne zbierajte. Po roku môžete mať dosť na špičkovú dovolenku o ktorej ste ešte nikdy ani nesnívali.

  Kontaktuje nás:
aime@aime.sk

  Zavolajte nám:
02/33 00 68 92

  Adresa: Na Troskách 26,
974 01 Banská Bystrica

Prihláste sa k odberu informácií a už Vám neunikne žiadna novinka ani akcia

© Aime Cosmetics, s.r.o.
Vyrobil FT SunFT Sun

Nepriehladnite